ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 5 kwietnia 2018 r.
Change version
28.03.2018
28 marca Żandarmeria Wojskowa w wyniku czynności procesowo-operacyjnych doprowadziła do zlikwidowania działalności grupy przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie województwa lubuskiego.

W skład grupy rozprowadzającej narkotyki wchodziło kilka osób cywilnych oraz były żołnierz. W wyniku przeszukań miejsc zamieszkania członków grupy ujawniono ilość środków odurzających pozwalającą na wprowadzenie do obrotu kilka tys. porcji narkotyków oraz akcesoria służące do ich ważenia i porcjowania. Zatrzymano 7 osób, wobec pięciu, które przyznały się do zarzucanych im przestępstw, zastosowano środki zapobiegawcze, dwie pozostałe zostały przekazane do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Członkom grupy zarzuca się nielegalne rozprowadzanie oraz posiadanie narkotyków, tj. popełnienie przestępstw określonych w art. 59 ust. 1 oraz art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Dalsze czynności będzie prowadził OŻW w Żaganiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych.
sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy