ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 5 kwietnia 2018 r.
Change version
27.03.2018
W świątecznej atmosferze przebiegło żandarmskie spotkanie wielkanocne, które odbyło się 27 marca w sali konferencyjnej Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Spotkanie rozpoczął komendant główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch, który powitał zgromadzonych gości, wśród których byli przedstawiciele duszpasterstwa wojskowego – dziekan Dekanatu Żandarmerii Wojskowej ks. kanonik mjr Ireneusz Biruś, kapelan Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego ks. mjr Tomasz Wigłasz i kapelan Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego ks. kpt. Łukasz Godun, komendanci jednostek terenowych Żandarmerii Wojskowej oraz kierownicza kadra, żołnierze i pracownicy Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej.
Po powitaniu gości gen. bryg. Tomasz Połuch złożył wszystkim wielkanocne życzenia. – Cieszę się, że mogliśmy spotkać się w tym gronie, w dniu poprzedzającym to najważniejsze święto w roku. Święta Wielkanocne są dla nas, żołnierzy Żandarmerii Wojakowej bardzo ważne, są bowiem świadectwem determinacji i uporu w dążeniu do osiągnięcia założonego celu (…). Życzę Wam oraz Waszym Rodzinom wszystkiego najlepszego, aby ten czas upłynął Wam w zdrowiu i pogodzie ducha – powiedział gen. bryg. Tomasz Połuch, wspominając żandarmów, którzy podczas świąt będą pełnić służbę i tych, którzy realizują zadania poza granicami Polski.
Następnie zgodnie z chrześcijańską tradycją dziekan Dekanatu Żandarmerii Wojskowej ks. kanonik mjr Ireneusz Biruś poświęcił wielkanocne pokarmy. Duchowny zwrócił się do zgromadzonych ze słowem religijnej refleksji i złożył świąteczne życzenia. W swoim wystąpieniu mjr Biruś nie szczędził żandarmom podziękowań za ciężką i odpowiedzialną służbę oraz życzył sukcesów i zadowolenia w życiu zawodowym i osobistym.
Na zakończenie gen. bryg. Tomasz Połuch zaprosił wszystkich zgromadzonych do wspólnego dzielenia się świątecznym jajkiem i składania sobie życzeń.
 
sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy