ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 5 kwietnia 2018 r.
Change version
16.03.2018
W dniach 12-16 marca na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi zostały zorganizowane Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w futsalu.

W mistrzostwach zorganizowanych przez Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej wzięło udział dziewięć zespołów z jednostek ŻW. Otwarcia mistrzostw dokonał komendant Mazowieckiego Oddziału ŻW płk Hubert Iwoła, który życzył uczestnikom mistrzostw osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz sportowej rywalizacji w duchu fair play.
Mistrzem ŻW w futsalu w 2018 roku został Oddział Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy, który pokonał Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej z Mińska Mazowieckiego (2:0). Trzecie miejsce przypadło Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej po pokonaniu w rzutach karnych Oddziału Specjalnego ŻW w Warszawie.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Oddział ŻW Bydgoszcz
II miejsce – Oddział Specjalny ŻW w Mińsku Mazowieckim
III miejsce – Centrum Szkolenia ŻW
IV miejsce – Oddział Specjalny ŻW w Warszawie
V miejsce – Oddział ŻW Kraków
VI miejsce – Mazowiecki Oddział ŻW
VII miejsce – Oddział ŻW Elbląg
VIII miejsce – Oddział Zabezpieczenia ŻW
IX miejsce – Oddział ŻW Żagań
Najlepszym trzem drużynom przyznane zostały puchary, natomiast zawodnicy udekorowani zostali medalami i pamiątkowymi statuetkami. Najlepszym strzelcem został szer. Arkadiusz Kaniowski z Mazowieckiego Oddziału ŻW z 10 bramkami, najlepszym bramkarzem został szer. Bartłomiej Szybiak z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, ponadto tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw otrzymał st. szer. Igor Lipiński z Oddziału Żandarmerii Wojskowej Kraków.
Pierwsze Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej w futsalu rozegrano w 2011 roku na terenie Centrum Szkolenia ŻW w Mińsku Mazowieckim. Dotychczas mistrzostwa realizowano wyłącznie wewnątrz obiektów ŻW w Mińsku Mazowieckim oraz w Warszawie. Tegoroczne rozgrywki były pierwszymi, które odbyły się poza terenem jednostek wojskowych. Na przestrzeni ostatnich lat tytuł mistrzowski zdobyli: w roku 2011 – Centrum Szkolenia ŻW, w latach 2012 – 2014 ¬Mazowiecki Oddział ŻW, w latach 2015 – 2017 Oddział Specjalny ŻW w Mińsku Mazowieckim.


Tekst i zdjęcia: por. Karol Pomiotło


sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy