ZW BIP
Aktualności
Czwartek, 5 kwietnia 2018 r.
Change version
30.10.2017
W dniach 27-29 października żołnierze Oddziału ŻW w Elblągu w związku z ujawnieniem zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadzała do obrotu znaczną ilość środków odurzających, zatrzymali 4 żołnierzy i 9 osób cywilnych.

W wyniku działań podjętych wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim żandarmi z Elbląga udaremnili wprowadzenie na rynek środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad stu dwudziestu tysięcy złotych.

W toku prowadzonych czynności ustalono, że środki odurzające od członków grupy, oprócz osób cywilnych, kupowało trzech żołnierzy. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania oraz pojazdów zatrzymanych osób ujawniono i zabezpieczono ponad trzy kilogramy marihuany oraz inne środki odurzające, z których podejrzani mogli wytworzyć kilka tysięcy porcji narkotyków, a także przyrządy służące do odmierzania i zażywania środków odurzających.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw określonych w art. 56 ust. 3, art. 59 ust. 3 oraz art. 62 ust. 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Oddział ŻW w Elblągu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Olsztynie.

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego ŻW
mjr Artur Karpienko

 

sharp lynx
EGF
NATO MNMPBAT
MPCOE
NSPCOE
ŻW na facebooku
Klub Żandarmerii Wojskowej
Żandarmski Klub Motocyklowy